MEBLE DO SALONU

salon

Salon to centrum życia rodzinnego i towarzyskiego niemal w każdym domu. To właśnie w salonie spotyka się cała rodzina po całym dniu spędzonym osobno, tu przyjmowani są goście. Salon musi swym użytkownikom zapewniać nie tylko wygodę. Musi również cieszyć oko, ponieważ właśnie to pomieszczenie jest wizytówką domowników i pełni zazwyczaj rolę reprezentacyjną.

Jak umeblować salon?
Najważniejsze w przypadku salonu są wygoda i przytulność. O tym musimy pamiętać wybierając meble do salonu. Wszystkie meble, które zamierzamy ustawić w salonie, powinny być starannie dopasowane swą wielkością do wielkości pomieszczenia. Meble nie mogą przytłaczać tego pomieszczenia.
W salonie bardzo ważne są meble wypoczynkowe, a zwłaszcza wygodna kanapa. Ważne jest to, w jaki sposób je ustawimy. Zwrócić należy również uwagę na kolor tego mebla – ciemne kanapy w małym wnętrzu mogą przytłaczać, dlatego warto narzucić na nie jasne pokrowce lub kupić ten mebel w jasnym kolorze.
Meblami bardzo przydatnymi w salonie są stoliki oraz tzw. pomocniki. Można na nich postawić filiżanki, wazon z kwiatami lub inne drobiazgi czy elementy dekoracyjne. Stolik, który zamierzamy ustawić w salonie, powinien być przede wszystkim meblem łatwym w konserwacji, najlepiej pozbawionym ostrych kantów.
W salonie powinno znaleźć się również miejsce na przedmioty związane z ulubionymi zajęciami. Są to różne bibeloty, płyty, książki… Warto pomyśleć o takich meblach, które pozwolą na przechowywanie tych drobiazgów w salonie. Świetnym pomysłem na schowanie czytanej właśnie książki są fotele, których podłokietniki są jednocześnie niewielką półeczką. Taki oryginalny mebel z pewnością świetnie sprawdzi się w każdym salonie.

Miejsce na telewizor.
W salonie bardzo często spotyka się cała rodzina po to, by wspólnie oglądać telewizję. Telewizor to praktycznie jeden z podstawowych sprzętów, który możemy spotkać w niemal każdym salonie. Nie jest on jednak sprzętem najważniejszym i czasem dobrze jest go usunąć z widoku. Odpowiednie meble pozwalają ukryć telewizor w razie potrzeby. Kupując meblościankę do salonu, warto wybrać taką, która posiada szafkę na telewizor. Można go również ukryć za przesuwnym panelem. Świetnym rozwiązaniem są także szafki z drzwiczkami, w których możemy ustawić cały sprzęt audiowizualny (telewizor, odtwarzacz DVD).
Telewizor w salonie w istotny sposób wpływa na ustawienie mebli w tym wnętrzu. Powinny one być tak ustawione względem telewizora, aby każda z siedzących w salonie osób miała zapewnioną dobrą widoczność.