MEBLE OGRODOWE

meble-ogrodowe

Gdy nadchodzi lato, właściciele domów z ogrodem lub działek zaczynają spędzać na nich coraz więcej czasu. Własny ogród to możliwość relaksu na świeżym powietrzu, urządzania spotkań ze znajomymi, organizowania grilla. Ogród można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Aby czas spędzony na działce był przyjemny, warto zadbać o wybór odpowiednich mebli ogrodowych, dzięki którym w ogródku wygodnie odpoczniemy i godnie przyjmiemy gości.

Jakie meble ogrodowe najlepiej wybrać na własną działkę?
Podstawowy zestaw mebli ogrodowych to stół, krzesła, leżaki, czasami również ogrodowa huśtawka. Meble, które kupujemy z myślą o ogrodzie, muszą być wygodne i wykonane z odpowiednich materiałów. Ważne jest, aby materiał ten był odporny na działanie czynników atmosferycznych. Największym zagrożeniem dla ogrodowych mebli jest zazwyczaj wilgoć. W naszych sklepach mamy spory wybór takich mebli, wykonanych z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się te wykonane z metalu, rattanu oraz z drewna. Królujący niegdyś na działkach plastik powoli ustępuje miejsca innym materiałom, niemniej jednak można spotkać ciekawe zestawy mebli ogrodowych wykonanych właśnie z plastiku.
Ważną kwestią jest dobór odpowiednich mebli i dopasowanie ich do naszych potrzeb, a także do wyglądu naszego ogrodu. O ile ciężkie drewniane meble dobrze prezentują się w ogrodach z dużym trawnikiem i drzewami owocowymi, to w ogródku pełnym kwiatów bardziej odpowiednie będą te wykonane z plastiku lub metalu. Jeśli zamierzamy urządzać na działce spotkania przy grillu, lepiej zrezygnować z plastikowych mebli oraz z tych wykonanych z rattanu.
Materiał z którego wykonane są meble ogrodowe ma decydujący wpływ nie tylko na ich wygląd, ale również na funkcjonalność i trwałość.

Tradycyjne meble drewniane są bardzo estetyczne i trwałe, mimo to należy je chronić przed nadmierną wilgocią. Zdecydowanie większą odpornością na wilgoć odznaczają się meble wykonane z rattanu. Krzesła, leżanki i stoły wykonane z tego materiału mają oryginalne kształty, są pomysłowe i wygodne, a co najważniejsze – mogą służyć przez wiele lat. Coraz większą popularnością w naszych ogrodach cieszą się meble metalowe. Są one i trwałe, i eleganckie. Nie są one zbyt wymagające jeśli chodzi o pielęgnację, świetnie radzą sobie z wilgocią. Szczególnie praktycznym rozwiązaniem są meble z aluminium, które są bardzo lekkie i można je swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Metalowe stoły ze składanym stelażem bez problemu można schować do altanki, zaś metalowe ławy ogrodowe, na których ułożymy wygodne i miękkie poduszki, zapewnią wygodę podczas wypoczynku na działce.